Sosyal Medya

158Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Ücretsiz Sohbet

Ücretsiz sesli Sohbet

Sosyal medyanın yaygınlık kazanmasıyla beraber sanal sohbet, sesli sohbet uygulamaları da yaygınlık kazanmıştır. Bu uygulamaların bazıları bilgisayar üzerinden faaliyet gösterirken bazıları ise mobil cihazlar üzerinden veya uygulamalar üzerinden faaliyet göstermektedir. Günümüzde daha çok cep telefonlarına indirilebilen sohbet uygulamaları aktif şekilde kullanılmaktadır.

Geçmişten Günümüze Chat

Bilgisayar icat edildiği ilk dönemlerde sadece bilgi depolamaya yarayan bir araç olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise bunu hafıza kartları tek başına yapabilmektedir. İnternetin de 19. yüzyılda icat edilmesiyle bilgisayarlar bilgi depolama dışında çeşitli amaçlarla da kullanılmaya başlanmıştır.

Bu yüzden internet ile birlikte bilgisayarlara kazandırılan ilk fonksiyonlardan biri insanların birbiriyle iletişim kurmalarının sağlanmasıdır. Bu yüzden internetin ilk çıktığı dönemlerde mail ile insanlar birbirleriyle iletişim kurabilme imkanı bulmuşlardır. Daha sonraki dönemlerde ise basit internet siteleriyle insanlar birbirleriyle iletişim kurmaya başlamıştır. Sonraki zamanlarda ise iletişim yerini arkadaşlık kurmaya bırakmıştır. Bundan sonra arkadaş edinmek için çeşitli siteler piyasaya çıkmıştır.

 

Yazar : MAGNUM
23 Nis Per 17:14
174 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder